Metis videregående forlenger – Bergen

Metis videregående forlenger

Metis Toppidrett og FyllingenBergen forlenget før sommeren samarbeidet for nok en periode.

Metis videregående skole har utviklet seg til å bli en meget god og viktig smarbeidspartner for FyllingenBergen.

Trond Botnen, konsernsjef for Metis Education er klar for en ny sesong sammen med oss:

«Metis videregående skole har hatt et nært samarbeid med FyllingenBergen helt siden vi for fire år siden startet vår toppidrettslinje. Vi hadde lenge sett at herrehåndball ikke får den oppslutningen i Norge som samsvarer med den store idretten dette er i resten av Europa. Vi ville bidra til å sikre at vi har et topplag i Bergen som kan stimulere gutter til å satse på håndball – også i Norge. Metis toppidrett har på disse fire årene vokst til å bli Bergens suverent største og beste toppidrettslinje med hele 180 elever fordelt på ulike idretter. Det viktige for Metis toppidrett er tilrettelegging for kombinasjonen skole-idrett – slik at elevene fullfører videregående og får ut sitt fulle potensiale både på banen og i klasserommet. I tillegg til sponsormidler har vi også et godt samarbeid ved at spillere og trenere i Fyllingen Bergen fungerer som håndball-trenere på vår toppidrettslinje. Dette gjør at kvaliteten på undervisningen på Metis blir meget god samtidig som Fyllingen Bergen får sysselsatt sine spillere utover sine egne treninger. Fyllingen Bergen satser nå lokalt både i forhold til trener og spillere – noe vi i Metis videregående vil være med på – så vi var tidlig inne og fornyet avtalen vår med Fyllingen Bergen».

Vidar Gjesdal, daglig leder i FyllingenBergen er meget godt fornøyd med avtalen.

«Metis videregående skole har utviklet seg til å bli en meget viktig samarbeidspartner for oss. Ikke bare bidrar de til at vi kan konkurrere i eliteserien, men også gjennom å benytte seg av våre spillere til sin undervisning. Det er med på å utvikle våre spillere og gi de muligheten til å kombinere satsing på toppnivå med jobb. Vi har Andreas Ungesson, Mario Matic og Kristijan Jurisic inne på skolen og det gjør også at vi får brukt noen av våre profiler på en god måte. I tillegg samarbeider vi på håndballskoler og andre tiltak vi gjør mot rekruttering og utvikling av unge spillere. Toppidrettslinjen er i tillegg en viktig utviklingsarena for fremtidens FyllingenBergen spillere og vi er strålende fornøyd med at vi kan gjøre denne jobben sammen fremover».