Storseier for Bergen Håndball i NM – Bergen

Storseier for Bergen Håndball i NM

Bergen Håndball fikk en god gjennomkjøring og mange positive svar da laget sikret en komfortabel 42–23-seier mot BSI. Etter en jevn åpning tok Bergen gradvis over kampen, og til slutt ble det en oppskriftsmessig seier.

BSI kom ut med stor energi og gjorde det vanskelig for Bergen i innledningen. Etter drøyt ti minutter sto det 4–4, men derfra begynte Bergen å få bedre kontroll på oppgjøret.

Fra 4–4 gikk Bergen opp til 10–6, og utover i omgangen økte avstanden jevnt. Til pause var ledelsen blitt hele 20–8.

– Vi får en litt dårlig start på kampen, og det er jevnt de første minuttene. Så drar vi stille og rolig ifra. Guttene skal ha skryt for at de gjennomfører kampen på en profesjonell måte. Vi får godt utbytte av kampen, får øvd mye på det vi trener på og kommer veldig godt fra det, sier Bergen Håndball trener, Fredrik Tønne.

Sæter fikk hele andre omgang

Et av de store lyspunktene var Trygve Heimen Sæter. Det unge talentet fikk spille hele andre omgang og markerte seg med to scoringer og flere flotte målgivende pasninger.

Sæter tilhører i utgangspunktet Gneist, men trener fast sammen med Bergen Håndball. Han har også vært en del av 2008-landslaget og viste mot BSI at han allerede har mye å bidra med på dette nivået.

Men det var flere spillere som leverte godt, der i blant, Marcus Thornquist Carlsson og Jesper Dolva ble toppscorere med åtte mål hver, mens Teodor Bjerke Retvik satte seks scoringer. Christopher Gyve bidro også godt og noterte seg for fire mål.

Linus Stubsrud Johannessen spilte sin første kamp for Bergen Håndball og fikk en fin debut. Han scoret tre ganger og viste flere lovende takter.

– Det er mange som gjør det godt. Det er spesielt kjekt å se at flere av de nye kommer inn og bidrar, sier Tønne.

Rommetveit med tre strafferedninger

Bergen benyttet også kampen til å fordele spilletiden mellom målvaktene. Emil Rommetveit sto hele andre omgang, og leverte en solid prestasjon mellom stengene. Blant høydepunktene var hele tre strafferedninger(!)

Samtidig fortsatte Bergen å produsere offensivt. Ledelsen på 20–8 ved pause ble raskt utvidet etter hvilen, og Bergen ga aldri BSI noen mulighet til å spille seg tilbake i kampen. Til slutt stoppet måltavlen på 23–42.

Klar for tøffere matching på Nærbø

For Tønne og resten av laget var kampen først og fremst en mulighet til å få testet det laget har jobbet med på trening. Nå venter tøffere motstand når Bergen Håndball reiser til Nærbø i helgen.

Der skal laget spille to viktige treningskamper. Sandnes venter i den første kampen, før Bergen møter enten Nærbø eller Gdansk i kamp nummer to, avhengig av resultatene i turneringen.

– Vi er i rute til sesongstart. Nå gleder vi oss til turen til Nærbø, hvor vi får to viktige treningskamper og enda tøffere matching, sier Tønne.

Målscorere Bergen Håndball

Marcus Thornquist Carlsson 8, Jesper Dolva 8, Teodor Bjerke Retvik 6, Christopher Robin Gyve 4, Øystein Mostad 4, Eirik Riis Follesø 4, Linus Stubsrud Johannessen 3, Trygve Heimen Sæter 2, Jon Obrestad Salte 2 og Torstein Årberg Garmann 1.

Pause: 8–20
Slutt: 23–42