Slik ser vårprogrammet for Bergen Håndball ut

Bergen Håndball har gjennomført den første (og største) delen av sesongen 2021/2022. Nå er nyåret kommet og guttene står ovenfor 10 svært viktige kamper.

Det er riktignok landslagspause med blant annet et EM i Budapest som skal gjennomføres først, men det betyr ikke at Bergen håndball har spillefri og ferie, tvert imot så har vi ingen tid å miste i oppkjøringen til 2. del av årets sesong.

For som TV2 håndballeksperten Bent Svele sier til BA så er ingen hemmelighet at det ser vanskelig ut med kun 4 poeng etter de første 14 kampene, men håpet ligger i å ta poeng mot tabellnaboene og i de aktuelle gjenværende kampene kommer både tett og fort.

6/02/2022Kl. 18:00Kristiansand Topphåndball – BergenREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
9/02/2022Kl. 18:00Bergen – HaslumREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
13/02/2022Kl. 18:00Sandefjord – BergenREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
23/02/2022Kl. 18:00Bergen – DrammenREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
27/02/2022Kl. 18:00Bergen – KolstadREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
6/03/2022Kl. 17:00Tønsberg Nøtterøy – BergenREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
13/03/2022Kl. 18:00Bergen – FjellhammerREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
27/03/2022Kl. 18:00Bækkelaget – BergenREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
3/04/2022Kl. 18:00Halden – BergenREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
9/04/2022Kl. 18:00Bergen – NærbøREMA 1000-ligaen Menn 2021-22
Kort oppsummert – slik ser det gjenværende programmet ut.

For 6. februar skal Bergen møte KRS i sørlandshovedstaten, en kamp som spilles på samme hjemmebane som Champions League vinnerne Vipers gjør. Aquarama som ligger midt inni Kristiansand by er en vanskelig plass å komme til, men sørlendingene som spiller rema1000-ligaen for herrer har ikke helt klart å knekke koden på den nevnte arenaen da det er først og fremst bortebane KRS har hentet poengene på. Her handler det om å få noe med seg for Bergen Håndball.

Videre får vi besøk av Haslum på hjemmebane i en 4-poengerskamp som kan bety mye når poengene telles opp på slutten av året. Lagene spilte U i høst i en kamp begge lag kunne tatt med seg 2 poeng.

Så går turen videre til Sandefjord. Til et oppgjør som våre gutter har en del å revansjere i. Hjemmekampen var nemlig en svært vond opplevelse, i en kamp som Bergen Håndball lenge fører men taper i sluttminuttene.

23. og 27. februar så står det to vanskelige hjemmekamper for tur fra lag på den øvre halvdel av tabellen. Bergen Håndball holdt lenge følge med både Drammen og Kolstad på bortebane, her gjelder det å ta med seg mye av den samme energien som sist og forhåpentligvis ta poeng mot østlendingene og trønderne.

En heseblesende måned for guttene er deretter over. Mars er ikke like spekket med kamper, men jaget om poengene er minst like viktig.

Bergen setter seg nemlig på et fly til Sandefjord for å spille borte mot Tønsberg Nøtterøy. Kampen spilles i en arena som Leander Myklebust Seime og co leverte varene med en 3.plass før sesongen i skjærgårdslekene. Forhåpentligvis kan godfølelsen fra den gang være utslagsgivende for poeng i blått og gull favør….

Etter NM kvartfinale-exiten og tap på bortebane så er nok lysten til å slå Fjellhammer ekstra stor. 13. mars besøker de grønne fra Lørenskog Bergen, og man trenger nok ikke å lete lenge etter motivasjon til å gi alt i denne kampen.

Mot Bækkelaget må hjemmekampen i Åsane Arena gjenskapes. Det er nemlig sesongens eneste seier (mens vi stadig er i inngangen av januar).

Det avsluttes i april på to ulike plasser i landet. Først reiser vi til svenske-grensen for å stjele poeng, slik som Halden klarte i Bergen. Deretter avsluttes det hele med motsatt oppgjør som startet årets sesong. Nærbø kommer til storbyen, Bergen. En kamp som nok betyr «liv eller død» for våre gutter i Vestlandet.

#LAGKSUT+P
1Elverum16160056542432
2Drammen16130351742326
3Runar Sandefjord16101548944821
4ØIF Arendal Elite1691649146819
5Nærbø1691648148119
6Kolstad1681748846917
7Bækkelaget Håndball Elite1671847949515
8Halden Topphåndball1663748548115
9Fjellhammer1671844046415
10Kristiansand Topphåndball1670945349214
11Tønsberg Nøtterøy16421047551910
12Sandefjord1641114295049
13Haslum HK1632114464998
14Bergen Håndball1612134405114
Slik ser tabellen ut før vårprogrammet.